65044, м. Одеса, вул. Семінарська 5
Тел.: 048-725-83-58; факс: 0482-34-68-46
www.nalog.od.ua; ел. пошта: info@nalog.od.ua
    Головна | Зміст сайту
Пошук  
Новини
Інформація про ДПА в Одеській області
Нормативна база платників податків
Декларування доходів громадян
Консультаційний центр
Відповіді на питання платників податків
Управління та відділи
Сумлінні платники податків України
Звітність в електронному вигляді
Державні податкові інспекції
Вакансії
Реалізація безхазяйного майна
Закупівлі товарів, робіт, послуг за державні кошти
Каталог послуг
ДПА і громадськість
Реквізити рахунків
Регуляторна політика
Податковий Кодекс
Податкова база до набрання чинності Податковим кодексом
Реєстрація та облік платників податків
Рішення місцевих рад
Відеосюжети
Інтернет-конференції
Доступ до публічної інформації
 

ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Питання: За якою ставкою оподатковується дохід, отриманий як спадщина спадкоємцем - резидентом від спадкодавця - нерезидента ?
Відповідь >

Питання: Підприємство своїм працівникам виплачує аванс і заробітну плату? Чи обов'язково перераховувати податок з виплаченого авансу?
Відповідь >

Питання: При продажу легкового автомобіля один раз на рік за якою ставкою оподатковується дохід від його продажу?
Відповідь >

Питання: Чи необхідно поновлювати щорічно повідомлення про самостійне визначення резидентського статусу працюючому іноземному громадянину?
Відповідь >

Питання: Чи може фізична особа - платник єдиного податку укладати з фізичними особами договори цивільно-правового характеру?
Відповідь >

Питання: Який розмір мінімальної заробітної плати становить з 1 жовтня 2010 року , та змінився чі ні розмір соціальної податкової пільги?
Відповідь >

Питання: Чи існує відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкового розрахунку за ф.№1ДФ?
Відповідь >

Питання: Чи передбачено законодавством неподання до ДПІ розрахунку за ф.№1ДФ?
Відповідь >

Питання: Чи підлягає оподаткуванню дохід, який одержаний ФО як відшкодування моральної та матеріальної шкоди?
Відповідь >

Питання: Який порядок оподаткування сум заборгованості із заробітної плати, що виплачується за рішенням суду?
Відповідь >

Питання: Чи включається до загального оподатковуваного доходу платника податку за підсумками звітного року сума доходу, виявлена за попередні періоди?
Відповідь >

Питання: До якого податкового органу повинен звернутися іноземець (громадянин Молдови), що проживає і працює в Україні з метою підтвердження резидентського статусу?
Відповідь >

Питання: Яким чином оподатковуватимуться доходи фізичної особи – орендодавця, у разі здавання в оренду нерухомості безпосередньо іншій фізичній особі, або підприємству, де працює вказана фізична особа?
Відповідь >

Питання: За якою ставкою обчислюється сплата податку з продажу транспортного засобу, якщо автомобіль проданий один раз протягом року?
Відповідь >

Питання: На який термін надається довідка за формою 3-ДФ?
Відповідь >

Питання: Підприємство приймає від населення скляну тару. Чи оподатковуються такі доходи податком з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Чи оподатковуються у 2010 році доходи (проценти) отримані фізичною особою від розміщення коштів на депозитному банківському рахунку?
Відповідь >

Питання: СПД, платник єдиного податку здійснює декілька видів діяльності, просить пояснити за яким видом діяльності повинен сплачуватись податок
Відповідь >

Питання: Я - приватний підприємець, купую товар у інших приватних підприємців, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування. Який документ повинен мені видати підприємець - платник єдиного податку, підтверджуючий закупівлю товару?
Відповідь >

Питання: Які документи необхідні для отримання податкової соціальної пільги на дитину одинокій матері?
Відповідь >

Питання: Якщо підприємство виплачує у звітному кварталі доходи фізичній особі -підприємцю. Слід чі ні подавати ф. № 1ДФ при виплаті таких доходів приватному підприємцю?
Відповідь >

Питання: Чи є законні підстави на здійснення підприємницької діяльність фізичною особою- нерезидентом?
Відповідь >

Питання: Які податки потрібно сплатити громадянину у разі продажу автомобіля ?
Відповідь >

Питання: Чи потрібно фізичній особі, яка здає в оренду власне нерухоме майно, реєструватися фізичною особою - підприємцем?
Відповідь >

Питання: Підприємець має торгові пункти у декількох населених пунктах. До якого бюджету перераховується податок з доходу, який виплачується найманим особам?
Відповідь >

Питання: Моя донька 10 років отримала спадщину від бабусі квартиру. Чи оподатковується дохід? Чи є пільги для малолітніх спадкоємців?
Відповідь >

Питання: Який розмір мінімальної заробітної плати встановлено на 2010 рік?
Відповідь >

Питання: Який порядок оподаткування нецільової благодійної допомоги, наданої дітям?
Відповідь >

Питання: Чи буде змінюватися розмір податкової соціальної пільги, у зв'язку із розмірами мінімальної заробітної плати, прийнятими Законом України “Про Державний бюджет України на 2010 рік”?
Відповідь >

Питання: Чи відображається грошова компенсація сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових нагород та інших виплат, одержаних особами рядового і начальницького складу у графі 3а «Сума нарахованого доходу» і якщо відображається, то яка ознака доходу зазначається у графі 5 «Ознака доходу»?
Відповідь >

Питання: Чи оподатковуються доходи від продажу сільськогосподарської продукції при наявності довідки за формою 3-ДФ? На який термін видається така довідка?
Відповідь >

Питання: Якщо СПД –фізична особа прийняла робітника за договором цивільно-правового характеру, який порядок оподаткування доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Є чи ні терміни перерахування податку з доходів до бюджету, у разі нарахування оподатковуваного доходу, але не виплаченого платнику податку?
Відповідь >

Питання: Чи має право на податковий кредит платник податку, який є приватним підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, а також працює на підприємстві та отримує заробітну плату?
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються грошові кошти , отримані з-за кордону батьками від сина?
Відповідь >

Питання: Чи можна отримати податковий кредит по витратах 2007-2008 року?
Відповідь >

Питання: Чи має право на податковий кредит за навчання дитини фізична особа - підприємець, якщо він крім доходів від підприємницької діяльності отримує заробітну плату?
Відповідь >

Питання: Мати сплатила в січні 2009 року за навчання в університеті (останній семестр) дочки, якій ще не виповнилось 23 роки. З листопада 2009 року дочка стала працювати та отримувати заробітну плату. Чи є право на отримання податкового кредиту у матері?
Відповідь >

Питання: Як підтвердити статус податкового резидента, громадянину-нерезиденту, який працює в Україні?
Відповідь >

Питання: Кому потрібно сплатити податок з доходів фізичних осіб: фізичній особі, яка продала автомобіль згідно з договором купівлі-продажу посвідченого нотаріально юридичній особі (підприємству), чи підприємству?
Відповідь >

Питання: Просимо надати податкове роз’яснення щодо порядку застосування розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян.
Відповідь >

Питання: Чи має повноваження ДПІ перегляду зменшення ставки єдиного податку для фізичних осіб.
Відповідь >

Питання: До якого місцевого бюджету потрібно сплачувати податок з доходів фізичних осіб у разі, якщо підприємство зареєстровано в ДПІ у Овідіопольському районі а АЗС знаходиться на території Біляївського району.
Відповідь >

Питання: Чи має право батько (мати) на податковий кредит за навчання дитини, якщо дитина навчається у ВУЗі, паралельно працює і отримує заробітну плату?
Відповідь >

Питання: Які документи потрібно надати в податкову інспекцію, щоб підтвердити право на податковий кредит на навчання?
Відповідь >

Питання: Податковою інспекцією за місцем проживання громадянина виявлено наявність у нього двох ідентифікаційних номерів, оформлених ще в 1999 році. Один з номерів податковим органом анульовано, інший, який був оформлений на закордонний паспорт громадянина, залишено, про що повідомлено роботодавців. Чи необхідно роботодавцям (податковим агентам) подавати до податкового органу уточнюючі податкові розрахунки за формою №1-ДФ за минулі періоди ?
Відповідь >

Питання: Що таке податковий кредит ?
Відповідь >

Питання: За якою ставкою оподатковується дохід, отриманий від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення??
Відповідь >

Питання: Які податки у 2010 році сплачують фізичні особи при отриманні спадщини?
Відповідь >

Питання: Як визначається об’єкт оподаткування податком з доходів фізичних осіб при нарахуванні заробітної плати?
Відповідь >

Питання: Чи потрібно утримувати податок з доходів фізичних осіб з суми одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби військовослужбовців Збройних Сил України?
Відповідь >

Питання: Які зміни в оподаткуванні благодійної допомоги, що надається багатодітним громадянам очікуються у 2010 році?
Відповідь >

Питання: Які зміни очікуються у Законі України «Про податок з доходів фізичних осіб» з січня 2010 року?
Відповідь >

Питання: Підприємство будує лінії електропередач та зобов’язується відшкодувати втрати сільськогосподарського виробництва (знищення посіву), завдані землевласникам-фізичним особам на підставі оформлених відповідних договорів та актів визначення збитків, заподіяних тимчасовим заняттям земельної ділянки. Чи оподатковуються вказані суми компенсації збитків ?
Відповідь >

Питання: Сім’єю фізичної особи у 2009 році понесені витрати на оплату послуг лікувального закладу та на придбання штучного суглобу. Чи можна такі витрати за наслідками поточного року віднести до складу податкового кредиту, хто саме з членів сім’ї зможе це зробити?
Відповідь >

Питання: Який максимальний розмір допомоги на поховання може надати працедавець без оподаткування податком з доходів фізичних осіб у звітному році?
Відповідь >

Питання: Приватний підприємець на єдиному податку бажає внести у Свідоцтво платника єдиного податку інший вид діяльності, як це зробити?
Відповідь >

Питання: Чи підлягає оподаткуванню цільова матеріальна допомога на лікування, яка надається члену громадської організації «Муніципальна лікарняна каса» за рахунок коштів цієї каси на основі первинних документів, підтверджуючих витрати на лікування?
Відповідь >

Питання: Чи включається до загального оподатковуваного доходу платника податку за підсумками звітного року сума доходу, виявлена за попередні періоди?
Відповідь >

Питання: Підприємство орендує у співробітника, що проживає в іншому місті, автомобіль і приміщення. Куди слід перераховувати утриманий ПДФО: за місцем реєстрації чи за місцем проживання співробітника ?
Відповідь >

Питання: Повинно чи ні підприємство (податковий агент) утримати суму недоплати податку з доходів фізичних осіб та нарахувати штраф, якщо найманий працівник є підприємцем? Хто повинен сплатити недоплачений податок з доходів та нараховану штрафну санкцію?
Відповідь >

Питання: Який порядок оподаткування операцій з продажу об'єктів нерухомого майна, а саме, пансіонату сімейного відпочинку, інвестором якого була фізична особа?
Відповідь >

Питання: Підприємство прийняло на роботу найманого працівника терміном на 3 місяці у літній період. Найманий працівник студент. Як слід утримувати податок з доходів фізичних осіб з заробітної плати, а також має чі ні такий працівник право на податкову соціальну пільгу ?
Відповідь >

Питання: Головне підприємство має філіал, який знаходиться у іншому місті. Куди необхідно направляти звіт 1-ДФ та в яку податкову перераховувати податок з доходу фізичних осіб за працівників філії? Куди перераховувати також комунальний податок?
Відповідь >

Питання: Чи повинно приватне підприємство утримувати податок з доходу у розмірі 15% з фізичної особи- підприємця на загальній системі оподаткуванняи?
Відповідь >

Питання: Просимо надати податкове роз‘яснення щодо сплати податку з доходів фізичних осіб та порядку подання податкового розрахунку за ф. №1ДФ
Відповідь >

Питання: За якою ставкою оподатковується вартість спадщини, отримана онукою від дідуся?
Відповідь >

Питання: Чи оподатковується оплата вартості санаторної путівки, наданої безоплатно Фондом соціального страхування?
Відповідь >

Питання: Згідно розпорядженню міської Ради деяким категоріям службовців та непрацюючим пенсіонерам у 2009 році встановлена муніципальна щомісячна виплата у розмірі 100 грн.. Виплата проводиться через відділення пошти. Просимо роз’яснення по питанню оподаткування цих виплат податком з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Я фізична особа, маю чи ні, право здійснити продаж власного авто через нотаріуса або череж біржу. Та які податки та в яких розмірах я зобов’язан сплатити?
Відповідь >

Питання: Який порядок оподаткування операцій з продажу об'єктів нерухомого майна ?
Відповідь >

Питання: Фізична особа виїздить за кордон на постійне місце проживання, яку декларацію йому потрібно надати до податкового органу?
Відповідь >

Питання: Відповідно до положення «Про порядок організації харчування плавскладу» наше підприємство надає безкоштовне харчування плавскладу портового флоту, який працює за вахтовим методом. Просимо надати роз’яснення, чи необхідно оподатковувати податком з фізичних осіб вартість отриманого працівниками безкоштовного харчування?
Відповідь >

Питання: Громадяни здійснюють обмін гаражу на господарську споруду, чи сплачується при цьому податок?
Відповідь >

Питання: Кто є членами першого ступеня споріднення для фізичної особи з метою сплати податку з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: База відпочинку придбала у приватного підприємця продукти харчування, підприємець сплачує єдиний податок. Чи потрібно включати в звітність за формою 1 ДФ суму виплаченого доходу приватному підприємцю?
Відповідь >

Питання: Чи має право підприємство, засновниками якого є фізичні особи, перейти на спрощену систему оподаткування ?
Відповідь >

Питання: Чи можуть суб*єкти малого підприємництва - фізичні особи бути платниками ПДВ?
Відповідь >

Питання: Працівник підприємства отримував податкову соціальну пільгу яку нараховували згідно поданої заяви протягом червня 2008 - березня 2009 р.р.. В квітні він подав заяву про відмову від пільги, оскільки був зареєстрований підприємцем. Чи слід робити перерахунок і як його відобразити
Відповідь >

Питання: Чи підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб суми виплаченої допомоги по вагітності та пологах з Фонду соціального страхування?
Відповідь >

Питання: Чи може чоловік включити до складу податкового кредиту фактично понесені витрати із штучного запліднення своєї дружини ?
Відповідь >

Питання: Який порядок надання пільг щодо оподаткування доходів фізичних осіб, які мають статус сім’ї загиблого?
Відповідь >

Питання: Чи підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб отримані за рішенням суду кошти як відшкодування моральної шкоди?
Відповідь >

Питання: Чи можливо подати до податкової інспекції декларацію про доходи для нарахування податкового кредиту після 1 квітня 2009 року? Чи не розглядається це як порушення і чи не застосовуються штрафні санкції за несвоєчасне подання декларації?
Відповідь >

Питання: Які необхідні документи для отримання податкової соціальної пільги одинокій матері, яка має двох дітей до 18 років?
Відповідь >

Питання: Чи маю я право на податковий кредит по іпотечним відсоткам, якщо придбане нерухоме майно не є предметом застави?
Відповідь >

Питання: Яку кількість місяців навчання у звітному податковому році потрібно враховувати при розрахунку податкового кредиту студентам заочної форми навчання ?
Відповідь >

Питання: Договір на навчання укладено між ВУЗом та батьком студента, а квитанції на оплату оформлені на ім'я студента, який не має самостійних джерел доходу. Чи є у такому випадку у батька право на податковий кредит?
Відповідь >

Питання: Чи надається податкова соціальна пільга при виплаті підприємством громадянам доходу, які не є працівниками підприємства?
Відповідь >

Питання: Приватний підприємець здійснює торгівлю на ринку. Які умови придбання фіксованого патенту, які документи потрібно надати до ДПІ?
Відповідь >

Питання: Яка ставка оподаткування доходу нерезидента, що отримав у подарунок квартиру від резидента першого ступеня споріднення (матері)?
Відповідь >

Питання: До якого доходу застосовується податкова соціальна пільга?
Відповідь >

Питання: Який порядок оподаткування доходів нерезидентів від продажу нерухомості?
Відповідь >

Питання: Водії автомобілів, які розвозять нашу продукцію по філіям, зупиняються на платних автостоянках. Їм видають талон на стоянку, свідоцтво про сплату єдиного податку та свідоцтво про державну реєстрацію приватного підприємця. Чи необхідно утримувати податок з доходів фізичних осіб при виплаті приватному підприємцю вартості стоянки?
Відповідь >

Питання: Чи має право підприємство, засновниками якого є фізичні особи, перейти на спрощену систему оподаткування ?
Відповідь >

Питання: Чи є випадки, в яких інвестиційний прибуток звільняється від оподаткування?
Відповідь >

Питання: Моя донька навчається на 1 курсі вищого навчального закладу. Яку кількість місяців навчання буде розраховано при розрахунку податкового кредиту ?
Відповідь >

Питання: Чи повинні громадяни, які у 2008 році продавали власну нерухомість, декларувати доходи та сплачувати податок з таких доходів?
Відповідь >

Питання: Чи зобов’язаний пенсіонер, який здає в оренду власну квартиру, та не є суб’єктом підприємницької діяльності , подавати податкову декларацію про майновий стан за 2008 рік?
Відповідь >

Питання: Чи оподатковується податком з доходів фізичних осіб розмір видачі майнового паю?
Відповідь >

Питання: Громадянка України отримала аліменти на дитину від чоловіка, який на даний час є громадянином іншої країни (Росія). Чи повинна вона подавати декларацію про отримані доходи до податкового органу?
Відповідь >

Питання: Які документи потрібно надати в податкову інспекцію, щоб підтвердити право на податковий кредит за навчання?
Відповідь >

Питання: Студент навчається та отримує зарплату, чи можуть батьки надати декларацію з метою отримання податкового кредиту?
Відповідь >

Питання: Доньки – громадянки Росії отримали від матері у спадщину нерухоме майно (будинок) в Україні. Як обкладається ця операція податком?
Відповідь >

Питання: Чи може платник податку при реалізації права на податковий кредит підтвердити оплату вартості навчання довідкою з вузу, а не квитанціями?
Відповідь >

Питання: Щодо порядку оподаткування податком з доходів фізичних осіб суми стипендії, яка виплачується з бюджету учню, студенту, ординатору, аспіранту або ад'юнкту.
Відповідь >

Питання: Які громадяни звільняються від обов’язку подання декларації ?
Відповідь >

Питання: Які об’єкти спадщини визначені у Законі №889 як такі, що підлягають декларуванню?
Відповідь >

Питання: Після повернення з відрядження працівник подав копію документа про оплату послуг проживання. За рішенням керівництва підприємства працівник не повернув суми втраченої за проживання, до каси підприємства. Чи є в цьому разі об’єктом оподаткування ПДФО?
Відповідь >

Питання: Податкова соціальна пільга у 2009 році
Відповідь >

Питання: Як оподатковується стипендія учня технікуму отримана з державного бюджету у розмірі 1060 грн.?
Відповідь >

Питання: Підприємство сплачує працівнику компенсацію за використання власного легкового автомобіля для службових потреб. Чи обкладається сума компенсації податком з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Мати подарувала синові садовий будинок, розташований на земельній ділянці, але при оформленні документів було зроблено помилку у фамілії сина. За якою ставкою буде оподаткуватися цей дохід?
Відповідь >

Питання: Щодо сплати податку з доходів фізичних осіб при продажу об’єкту рухомого майна.
Відповідь >

Питання: За якою ставкою оподатковується дохід отриманий нерезидентом від резидента у вигляді подарунка нерухомого майна, якщо при цьому нерезидент є членом сім’ї першого ступеня споріднення по відношенню до резидента?
Відповідь >

Питання: Як оподатковується матеріальна допомога, яка виплачується підприємством працівнику?
Відповідь >

Питання: Громадянка Росії отримала на території України квартиру у спадщину від померлої матері. Яка ставка оподаткування застосовується?
Відповідь >

Питання: Щодо оподаткування доходів, отриманих фізичними особами, за договором довічного утримання
Відповідь >

Питання: Як оподатковується орендна плата за земельні паї одержана в натуральній формі?
Відповідь >

Питання: Чи залишається право на податкову соціальну пільгу в підвищеному розмірі за жінкою, яка є вдовою та виховує двох дітей у віці до 18 -ти років, після реєстрації наступного шлюбу?
Відповідь >

Питання: Чи застосуються звичайні ціни при оподаткуванні доходу виплаченого фізичної особі в не грошовій формі?
Відповідь >

Питання: Які особи є відповідальними за погашення суми податкового зобов’язання або податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб ?
Відповідь >

Питання: Чи має право приватний підприємець на соціальну пільгу, якщо він ще працює і на підприємстві по договору ?
Відповідь >

Питання: При яких умовах можна придбати патент на сплату фіксованого податку?
Відповідь >

Питання: Чи утримується податок з доходів фізичних осіб з сум відшкодування орендодавцям (фізичним особам – СПД, які здійснюють підприємницьку діяльність зі сплатою єдиного податку) витрат на комунальні послуги ?
Відповідь >

Питання: Підприємство має філію, яка не має самостійного балансу. Філія розташована у м.Іллічівську. У філії працює 1 людина. Податок з доходів фізичних осіб з працівників головного підприємства та філії перераховується до ДПІ Приморського району м. Одеси за місцем розташування головного підприємства. Куди перераховувати податок з доходів фізичних осіб за філію?
Відповідь >

Питання: Працівник підприємства, який є студентом вузу, не отримує стипендію з бюджету, тому йому надається підвищена податкова соціальна пільга. Чи можна буде надати йому загальну податкову соціальну пільгу (ПСП) в випадку, якщо він буде отримувати стипендію (наприклад, з бюджету)?
Відповідь >

Питання: Як оподатковується гонорар третейського судді, та хто має бути податковим агентом щодо виплати цього гонорару?
Відповідь >

Питання: Оподаткування інвестиційних доходів. Чи можливо СПД - фізичній особі займатися цим видом діяльності перебуваючи на єдиному податку?
Відповідь >

Питання: Щодо надання пільг учасникам Великої вітчизняної Війни та учасникам бойових дій?
Відповідь >

Питання: Якщо громадянин не отримував протягом 2007 року ніяких доходів, які підлягають обов‘язковому декларування (доходів не від податкових агентів), чи необхідно подавати до податкової інспекції декларацію про доходи?
Відповідь >

Питання: Щодо оподаткування податком з доходів фізичних осіб інвестиційного прибутку фізичної особи, яка одночасно є суб’єктом підприємницької діяльності.
Відповідь >

Питання: Де можна отримати довідку про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агента без утримання податку та чи будуть оподатковуватися доходи за проданий мед, якщо у фізичної особи відсутня земельна ділянка.
Відповідь >

Питання: Чи потрібно засвідчувати нотаріально договір оренди автомобіля, якщо договір укладено з фізичною особою-підприємцем.
Відповідь >

Питання: Який порядок оподатковування доходу від продажу житлового будинку, включаючи земельну ділянку на якій він розташований?
Відповідь >

Питання: Як оподатковується дохід, отриманий від продажу акцій громадянином?
Відповідь >

Питання: Чи має право громадянин на податковий кредит щодо відсотків сплачених за іпотечним кредитом, якщо кредит одержаний у валюті( доларах США)?
Відповідь >

Питання: Чи оподатковуються доходи громадян від продажу власної сільськогосподарської продукції?
Відповідь >

Питання: Чи має право громадянин на податковий кредит за процентами, сплаченими за іпотечним кредитом на придбання нерухомості, яка не є житловою?
Відповідь >

Питання: Чи оподатковується дохід, отриманий у вигляді спадщини нерухомого майна дітьми інвалідами від рідної бабусі?
Відповідь >

Питання: Тітка подарувала племіннику дім. Як оподатковуються доходи, отримані внаслідок дарування фізичними особами об’єктів нерухомого майна?
Відповідь >

Питання: Студентка заочної форми навчання працює та отримає доходи у виді заробітної платні. Оплата за навчання згідно контракту з учбовим закладом здійснюється щомісячно. При цьому частина квитанцій оформлено на студентку, а друга частина квитанцій – на її матір, яка також має доходи у виді заробітної платні Чи можливо включити до складу податкового кредиту суму витрат на навчання на основі квитанцій, які оформлені на ім’я мами студентки?
Відповідь >

Питання: Чи маю я право включити до складу податкового кредиту суми процентів за іпотечним житловим кредитом?
Відповідь >

Питання: Громадянин на свій вклад (внесок) до кредитної спілки отримав проценти. Чи підлягає вказаний дохід декларуванню у встановленому порядку?
Відповідь >

Питання: Чи зменшується сума допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на суму збору до Пенсійного фонду України з метою оподаткування податком з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Чи є грошові кошти, отримані фізичною особою-резидентом в якості безвідсоткового займу за договором займу від юридичної особи – резидента (не в якості додаткового блага від працедавця), доходом в контексті Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” для сплати податку за ставкою 15 %?
Відповідь >

Питання: Щодо пільг з оподаткування доходів фізичних осіб, які є ветеранами війни.
Відповідь >

Питання: Чи мають право батьки одночасно скористатися правом на податковий кредит на навчання дитини?
Відповідь >

Питання: Яким нормативним документом передбачено відповідальність за неподання декларації про доходи фізичних осіб у випадку обов’язкового подання до 1 квітня 2008?
Відповідь >

Питання: З приватним підприємцем – платником фіксованого податку у трудових відносинах перебувають 5 осіб. Один із працівників іде у щорічну оплачувану відпустку .Чи можна на період його відсутності прийняти на роботу іншу особу ?
Відповідь >

Питання: Підприємство оплатило вартість навчання дочки працівника у вищому навчальному закладі, податок з доходів утримано. Чи потрібно показувати таку виплату у розрахунку за ф №1 ДФ і за якою ознакою доходу
Відповідь >

Питання: Чи потрібно СПД – фізичній особі на єдиному податку подавати декларацію про доходи за минулий рік, якщо він отримував також доходи у вигляді заробітної плати за трудовим договором.
Відповідь >

Питання: Який граничний розмір заробітної плати на 2008 рік дає право на отримання податкової соціальної пільги?
Відповідь >

Питання: За якою ставкою оподатковуються доходи, отримані від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на присадибній ділянці без надання довідки за формою № 3-ДФ ?
Відповідь >

Питання: Я проживаю в Росії, отримав у спадщину земельну ділянку (пай) від померлих батьків. Чи повинен я сплачувати податок з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Який порядок оподаткування доходів, отриманих від продажу цінних паперів, якщо право власності переходить до податкового агента (підприємства)?
Відповідь >

Питання: Прошу надати роз’яснення, яким законодавчим документом слід керуватися при здійсненні підприємницької діяльності фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності без створення юридичної особи, який працює на загальній системі оподаткування зі сплатою авансових платежів податку з доходів фізичних осіб ?
Відповідь >

Питання: В які строки слід подавати в податкову інспекцію Декларації про доходи фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності без створення юридичної особи, який працює на загальній системі оподаткування зі сплатою авансових платежів податку з доходів фізичних осіб ?
Відповідь >

Питання: Чи оподатковується податком з доходів фізичних осіб вартість отриманого у вигляді безоплатного харчування для членів екіпажу на борту судна?
Відповідь >

Питання: Згідно рішення суду поновлено на посаду працівника підприємства, та виплачено компенсацію заробітної плати в розмірі 13320 грн., а також нараховано суму моральних збитків в розмірі 1000 грн. Чи оподатковуються податком з доходів фізичних осіб за ст. 15% вищезазначені суми?
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються операції з обміну земельних ділянок з однаковою площею у 29 кв.м ?
Відповідь >

Питання: Згідно статті 15 Закону України від 16.12.93 р. № 3721-XII “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” не підлягають оподаткуванню суми одноразової грошової виплати громадянам похилого віку у зв'язку з виходом на пенсію, що здійснюються за рішенням трудового колективу за рахунок коштів підприємств. Нашим підприємством при виплаті було начислено податок з доходів фізичних осіб. Чи треба платити податок з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Благодійна організація направляє співробітника у вищий навчальний заклад на навчання. Чи треба платити податок з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Згідно статті 15 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” від 16.12.93 р. № 3721-XII не підлягають оподаткуванню суми одноразової грошової виплати громадянам похилого віку у зв'язку з виходом на пенсію, що здійснюються за рішенням трудового колективу за рахунок коштів підприємств. Нашим підприємством при виплаті було начислено податок з доходів фізичних осіб. Чи треба платити податок з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Благодійна організація направляє співробітника у вищий навчальний заклад на навчання. Чи треба платити податок з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Чи мають право на податковий кредит платники податку, які одержують доходи, відмінні від заробітної плати?
Відповідь >

Питання: Чи потрібно утримувати податок з доходів фізичних осіб за безоплатно видане вугілля непрацюючим пенсіонерам?
Відповідь >

Питання: Фізичній особі за договором підряду здійснюється виплата за надані послуги, з якої утримується податок з доходів фізичних осіб. Чи зменшується сума доходу з метою утримання ПДФО на суму збору до Пенсійного фонду України та внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, які відповідно до законодавства справляються за рахунок доходу найманої особи?
Відповідь >

Питання: Один з працівників підприємства подав заяву на застосування податкової соціальної пільги декільком працедавцям та неправомірно користувався пільгою. Вказане порушення виявлене податковими органами, відповідна інформація направлена працедавцю. Чи несе відповідальність підприємство за неправомірне надання податкової соціальної пільги?
Відповідь >

Питання: Приватний підприємець на загальній системі оподаткування помилково занизив суму доходу в річній декларації. Чи отримає він за це штраф?
Відповідь >

Питання: Чи відображаються в формі №1ДФ витрати на відрядження працівників, які надані в межах норм встановлених законодавством України?
Відповідь >

Питання: Який порядок оподаткування податком із доходів фізичних осіб сум вихідної допомоги при скороченні штатів у зв’язку з ліквідацією підприємства.
Відповідь >

Питання: Чи підлягає оподаткуванню податком з доходів з фізичних осіб орендна плата за земельний пай, якщо орендодавець – пенсіонер?
Відповідь >

Питання: У навчально-тренувальних зборах та змаганнях крім тренерів i спортсменів штатних збірних команд беруть участь інші спортсмени та тренери, які не перебувають у трудових відносинах з організаціями, що проводять спортивні заходи. Чи обкладаються податком з доходів фізичних осіб безкоштовно надані цим спортсменам, тренерам, суддям, іншим учасникам харчування, медико-відновлювальні засоби?
Відповідь >

Питання: Як оподатковується дохід нерезидента від продажу нерухомого майна?
Відповідь >

Питання: Чи звільняється від сплати податку з доходів фізичних осіб з усіх одержуваних доходів працівник підприємства, який є ветераном війни - учасником бойовий дій? Чи має право на податкову соціальну пільгу ?
Відповідь >

Питання: Чи можуть бути включені до складу податкового кредиту з метою зменшення суми загального річного оподатковуваного доходу витрати понесені на лікування?
Відповідь >

Питання: За довіреністю передано автомобіль іншій особі, яка має право на його відчуження. Чи повинен я платити податок з доходів?
Відповідь >

Питання: За заявою працівнику надавалася податкова соціальна пільга. При перевірці податковим органом виявилося, що цей працівник є суб’єктом підприємницької діяльності. Чи несе за цей факт відповідальність працедавець, який надавав працівникові податкову соціальну пільгу?
Відповідь >

Питання: Якщо кожен з батьків, по черзі, оплатив навчання дитини, хто має право на податковий кредит?
Відповідь >

Питання: У спадщину від батьків за рішенням суду перейшов житловий будинок. У цьому році я продаю його, у рішенні суду, а також, у договорі купівлі продажу визначено як продаж домоволодіння, розмір якого не перевищує 100 кв. метрів. Чи повинен я платити податок при продажу цього домоволодіння?
Відповідь >

Питання: Який кредит є іпотечним для отримання податкового кредиту?
Відповідь >

Питання: Іноземець отримує спадщину від матері. За якою ставкою сплачувати податок з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: В травні 2006 року отримано від батька спадщину – кошти що зберігаються на рахунках в банках, автомобіль і будинок. Чи потрібно мені подавати декларацію про доходи за 2006 рік, одержаних у вигляді спадщини?
Відповідь >

Питання: Відділ державного казначейства вимагає при отриманні авансу бюджетною установою перераховувати податок з доходів фізичних осіб. Чи правомірні його дії?
Відповідь >

Питання: Чи повинен підприємець, якій займається продажем ювелірних виробів на комісійних засадах, отримувати податок з доходів фізичних осіб з доходу, якій виплачується громадянам за реалізовані ювелірні вироби, які були у використанні?
Відповідь >

Питання: Як оподатковується подарунок підприємства своєму працівнику у вигляді автомобіля?
Відповідь >

Питання: Якщо інвалід 2 групи реєструє договір спадкування майна чи має він право на пільги у сплаті державного мита?
Відповідь >

Питання: Чи маю я право включити до складу податкового кредиту суми процентів за іпотечним житловим кредитом?
Відповідь >

Питання: Чи застосовується штраф до платника податків при умові, що зайво витрачена ним сума грошових коштів на відрядження повернена до закінчення звітного місяця, але граничний термін повернення перевищено?
Відповідь >

Питання: Як буде оподатковуватися дохід резидента від продажу нерухомого майна за рубежем?
Відповідь >

Питання: Інваліда 1 групи звільнено у середині лютого місяця 2007 року. В якому розмірі має бути встановлена податкова соціальна пільга у 2007 році?
Відповідь >

Питання: Надається чи ні податкова соціальна пільга по податку з доходів фізичних осіб нерезидентам , які мають право працевлаштування в Україні ?
Відповідь >

Питання: У власному господарстві утримую тварин (свиней) і у грудні планую .здати продукцію (м’ясо) на м’ясокомбінат. За якою ставкою оподатковуються одержані мною доходи від реалізації сільгосппродукції?
Відповідь >

Питання: Приватний підприємець має основне місце роботи і здійснює підприємницьку діяльність. Чи може він користуватися податковою соціальною пільгою за місцем роботи?
Відповідь >

Питання: Де можна придбати одноразовий патент для продажу товарів на ринку?
Відповідь >

Питання: Чи застосовується податкова соціальна пільга на нараховану суму компенсації за невикористану відпустку?
Відповідь >

Питання: Фізична особа – суб’єкт малого підприємництва видом діяльності якого є торгівля, одночасно бажає здійснювати торгівлю на ринку зі сплатою фіксованого податку. Чи допускається здійснення підприємницької діяльності одночасно із сплатою єдиного та фіксованого податків?
Відповідь >

Питання: Які існують пільги в оподаткуванні, якщо фізична особа сплачує внески на довгострокове страхування життя або на недержавне пенсійне забезпечення?
Відповідь >

Питання: Чи можливо здійснювати за умовами сплати єдиного податку вид діяльності “Допоміжна діяльність в сфері страхування та пенсійного забезпечення”?
Відповідь >

Питання: Порядок переходу на єдиний податок.
Відповідь >

Питання: Чи проводиться перерахунок податкового кредиту у зв’язку з навчанням дітей в учбових закладах, якщо особа не має особистого ідентифікаційного номеру за релігійними переконаннями?
Відповідь >

Питання: Яка ставка ПДФО буде застосовуватися до заробітної плати у 2007р.?
Відповідь >

Питання: Якщо підприємство сплачує навчання по профілю свого робітника у вищому учбовому закладі (курси підвищення кваліфікації) слід утримувати податок з доходів?
Відповідь >

Питання: Яка соціальна пільга по доходу з фізичних осіб може бути застосована при нарахуванні заробітної плати (100% або 150%), якщо фізична особа являється студентом денної форми навчання (за контрактом, стипендії не отримує) та працює сторожем?
Відповідь >

Питання: В сільській раді нам видали довідки про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агенту без утримання податку. Навіщо? З якою метою? Кому мають ці довідки надаватися?
Відповідь >

Питання: Які штрафні санкції застосовуються при неутриманні та не сплаті податку з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Чи оподатковується сума отримана за здану макулатуру?
Відповідь >

Питання: Підприємство за цивільно-правовим договором розраховується з працівником матеріальними цінностями, як розрахувати суму податку з доходу фізичної особи?
Відповідь >

Питання: Щодо порядку оподаткування вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування
Відповідь >

Питання: Яку відповідальність несе підприємець, платник єдиного податку, який порушив Порядок введення книги доходів та видатків за формою № 10?
Відповідь >

Питання: Приватний підприємець – платник єдиного податку уклав договір оренди нерухомого майна з іншим приватним підприємцем – платником єдиного податку, що складає на обліку в іншій податковій інспекції й у свідоцтві якого, не зазначений вид діяльності як здача в оренду майна . Так само в мене оформлений найманий робітник, що проживає в іншому місті.У бюджет якої податкової інспекції необхідно перелічувати утриманий податок з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Я пенсіонерка, живу в селі , чи маю я пільги щодо сплати земельного податку за ділянку яку використовую для городництва?
Відповідь >

Питання: Чи оподатковується ПДФО плата за навчання співробітника не за профілем діяльності підприємства?
Відповідь >

Питання: Про порядок розрахунку доходів з фізичних осіб.
Відповідь >

Питання: Щодо надання пільг учасникам бойових дій.
Відповідь >

Питання: Щодо сплати податку з доходів фізичних осіб за приватних нотаріусів їх податковими агентами - юридичними особами.
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від успадкування земельних часток?
Відповідь >

Питання: Чи має право фізична особа відмовитися від присвоєння їй ідентифікаційного номера?
Відповідь >

Питання: Я – учасник бойових дій під час Другої світової війни. При нарахуванні заробітної плати з мене утримують податок незважаючи на то, що по Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, я маю пільги стосовно сплати податків. Прошу надати роз’яснення.
Відповідь >

Питання: Доньки –громадянки Росії отримали від матері у спадщину нерухоме майно (будинок) в Україні. Як обкладається ця операція податком?
Відповідь >

Питання: Який порядок оподаткування податком із доходів фізичних осіб сум вихідної допомоги при скороченні штатів у зв’язку з ліквідацією підприємства.
Відповідь >

Питання: При яких умовах надається соціальна пільга, якщо платник податку має четверо дітей до 18 років, які необхідно надати документи ?
Відповідь >

Питання: Чи надається пільга працівникам, які направлені центром зайнятості на виконання громадських робіт, які фінансуються за рахунок фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування ?
Відповідь >

Питання: Я громадянка Росії. Але маю земельний пай на Україні. Грошова оцінка паю проведена. Хочу передати у спадок цю землю своєму рідному онуку. Але нотаріус поки що не засвідчує це, так як не знає як оподатковується спадщина у даному випадку...
Відповідь >

Питання: При отриманні спадщини у вигляді земельного сертифікату членом сім’ї першого ступеня слід утримувати податок з доходів та слід подати декларацію про доходи внаслідок отримання спадщини?
Відповідь >

Питання: При звільнені військовослужбовців термінової служби виплачується грошова допомога. Чи треба утримувати з такої допомоги податок з доходів ?
Відповідь >

Питання: За неподання звіту форми 1ДФ передбачено штраф?
Відповідь >

Питання: Громадянин Росії отримав у спадщину нерухоме майно від батьків на території України. Чи обкладається вартість успадкованого майна податком з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Чи обов’язково повинен приватний підприємець, що сплачує єдиний податок вести облік доходів і витрат?
Відповідь >

Питання: Чи необхідно застосовувати податкову соціальну пільгу при утриманні податку з доходів фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців ?
Відповідь >

Питання: Чи передбачено підвищену пільгу учасникам бойових дій на території інших країн?
Відповідь >

Питання: Чи оподатковуються подарунки податком з доходів, які СПД надав дітям?
Відповідь >

Питання: При отримані у спадщину майнового сертифікату, чи потрібно платити податок з вартості майнового паю?
Відповідь >

Питання: Я пенсіонерка, отримала у спадщину від людини, яку я доглядала частину квартири. Чи повинна я платити податок з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Чи можна відкрити точку на ринку та працювати підприємцю, який вже сплачує єдиний податок за магазин. Якщо можна, то за яких умов?
Відповідь >

Питання: Чи може платник податку при реалізації права на податковий кредит підтвердити оплату вартості навчання довідкою з вузу, а не квитанціями?
Відповідь >

Питання: Чи проводиться перерахунок податкового кредиту в зв’язку з навчанням дітей в учбових закладах, якщо особа не має особистого ідентифікаційного номеру за релігійними переконаннями?
Відповідь >

Питання: Відносно оподаткування податком з доходів фізичних осіб доходів, одержаних у вигляді нецільової благодійної допомоги.
Відповідь >

Питання: Робітник підприємства звільнився 31 листопада, бухгалтер надала до заробітної плати за листопад податкову соціальну пільгу. Порушила бухгалтер законодавство?
Відповідь >

Питання: Прошу роз’яснити положення про оподаткування з доходів заробітної плати, так як я працюю на посаді з 4 червня 2004 року по теперішній час (2 роки) і з моєї заробітної плати удержують податок, а згідно діючого законодавства України, інваліди ІІ групи звільняються від сплати податків з усіх видів доходів. Прошу Вашого втручання в поверненні мені незаконно удержаних коштів з заробітної плати за 2 роки якщо це регламентується законом.
Відповідь >

Питання: Підприємство уклало договір з фізичною особою - СПД на надання послуг. Які необхідно мати документи для неутримання податковим агентом податку з доходів фізичних осіб з доходу приватного підприємця?
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються подарунки, які підприємство дарить своєму працівнику?
Відповідь >

Питання: Физическое лицо сдает в аренду недвижимое имущество. Нужно ли платить налог с полученного дохода?
Відповідь >

Питання: Законом о налоге с доходов физических предусмотрена льгота для одиноких матерей (родителей). Кто считается одинокой матерью? Может ли быть предоставлена такая льгота разведенной женщине, которая имеет ребенка до 18 лет?
Відповідь >

Питання: Как облагается материальная помощь, выплаченная неработающим пенсионерам ?
Відповідь >

Питання: Как применяется налоговая социальная льгота для граждан имеющих трех детей в возрасте до 18 лет ?
Відповідь >

Питання: Работник предприятия уволился в последний день месяца и бухгалтер предприятия применила к его заработной плате налоговую социальную льготу. Правомерны ли действия бухгалтера ?
Відповідь >

Питання: Каков срок подачи декларации плательщиком налога в связи с реализацией права на налоговый кредит ?
Відповідь >

Питання: У мене є єдине постійне місце роботи, на якому заведена моя трудова книжка. Але я працюю неповний робочий день - напівставки згідно трудового договору. Чи маю я при цьому право на податкову соціальну пільгу ?
Відповідь >

Питання: Приватний підприємець є платником єдиного податку. За надані послуги при вилові риби, громадяни вимагають надавати їм підтверджуючи документи. Чи правомірно надання платних послуг по вилову риби приватним підприємцем платником єдиного податку з наданням квитків громадянам?
Відповідь >

Питання: Підприємство несвоєчасно перерахувало податок з доходів фізичних осіб. Які штрафні санкції очікують підприємство?
Відповідь >

Питання: Щодо надання до податкового органу звітності щодо суми нарахованого (сплаченого) доходу та суми утриманого податку за формою №1ДФ філією підприємства у випадку, якщо нарахування заробітної плати та перерахування податку з доходів фізичних осіб здійснюється головним підприємством.
Відповідь >

Питання: Куди і в який термін необхідно перераховувати податок з доходів фізичних осіб юридичній особі з послуг, наданих нотаріусом, якщо ці послуги надаються по всій території України?
Відповідь >

Питання: Чи передбачена відповідальність за неподання річної декларації фізичними особами до 1квітня ?
Відповідь >

Питання: Відносно порядку визначення бази оподаткування єдиним податком у СПД – фізичної особи.
Відповідь >

Питання:

Підприємство уклало договір з медичною установою на лікування та медичне обслуговування своїх співробітників та членів їх сімей першого ступеня споріднення за рахунок підприємства. Чи виникає об'єкт оподаткування у працівника підприємства

- якщо він особисто скористується медичними послугами;

- якщо медичними послугами скористуються члени сім'ї працівника першого ступеня споріднення ?


Відповідь >

Питання: Яка сума допомоги на поховання не обкладається податком з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Два роки тому центральна районна лікарня на виконання рішення сесії районної ради передала фінансування сільських фельдшерсько – акушерських пунктів сільським радам, у зв’язку з чим нарахування заробітної плати, утримання та перерахування податку з доходів фізичних осіб здійснювали сільські ради. З 01.01.2006 р. прийнято рішення про повернення фінансування сіх об’єктів до районної лікарні. Чи потрібно робітникам сільських пунктів, які на момент переходу до сільських рад перебували у трудових відношеннях з лікарнею, надавати нові заяви про застосування податкової соціальної пільги?
Відповідь >

Питання: Чи користуються соціальною пільгою громадяни, які постраждали від аварії на ЧАЕС, якщо так – то в якому розмірі і які документи потрібні для її оформлення?
Відповідь >

Питання: Реалізація квартири оподатковується податком з фізичних осіб.
Відповідь >

Питання: Податкова соціальна пільга одинокій матері, яка виховує одну дитину.
Відповідь >

Питання: При сплаті доходу за послуги приватного нотаріусу підприємством утримано податок з доходів фізичних осіб. Куди необхідно перерахувати утриманий податок –до бюджету за місцезнаходженням нотаріусу, чи за місцезнаходженням підприємства.
Відповідь >

Питання: Щодо оподаткування матеріальної допомоги, яка видається членам профспілки із коштів профспілкового комітету. А саме п.4.3.5 ст.4 ЗУ “Про податок з доходів фізичних осіб”.
Відповідь >

Питання: Чи надається податкова соціальна пільга підприємцеві, якщо він крім здійснення підприємницької діяльності працює на підприємстві і отримує заробітну плату?
Відповідь >

Питання: Які податки слід утримувати з суми матеріальної допомоги в зв’язку з виходом працівника на пенсію, якби ця допомога надавалась за рахунок прибутку підприємства після проплати податків?
Відповідь >

Питання: Чи потрібно підприємцю до 1 квітня подавати в податкову інспекцію декларацію про доходи, якщо в 2005 році він працював ще у двох місцях?
Відповідь >

Питання: Чи має інвалід ВОВ 1 групи пільгу з оподаткування податком з доходів фізичних осіб доходу від здавання в оренду юридичній особі земельного паю?
Відповідь >

Питання: Які платники податків не мають права скористатися правом на податковий кредит?
Відповідь >

Питання: Чи надається соціальна пільга одному з батьків, які мають троє та більше дітей?
Відповідь >

Питання: Чи потрібно сплачувати податок з доходів фізичних осіб, якщо громадянин отримав у спадщину від батька, який проживав за межами України майно та грошові кошти?
Відповідь >

Питання: Який порядок сплати податку з доходів фізичних осіб, одержаних фізичною особою від надання нерухомості в оренду ?
Відповідь >

Питання: Чи може звернутись за податковим кредитом за навчання студента його вітчим?
Відповідь >

Питання: Відносно порядку оподаткування податком з доходів фізичних осіб, доходів у вигляді процентів на пайові внески членів кредитних спілок
Відповідь >

Питання: Щодо оренди легкового автомобіля у фізичної особи
Відповідь >

Питання: СПД - фізична особа (платник єдиного податку) виробляє санітарно-гігієнічні засоби. У свідоцтві про сплату податку значиться вид діяльності “інші види підприємницької діяльності”. Чи слід вносити зміни в свідоцтво про сплату єдиного податку виду діяльності “оптова торгівля” для реалізації цих засобів?
Відповідь >

Питання: Які пільги по податку з доходів фізичних осіб надаються учаснику тилу (праця в тилу), та на підставі яких документів вони надаються ?
Відповідь >

Питання: Як слід відобразити в звіті за формою №1-ДФ вартість акцій, які подаровані не працівнику підприємства ?
Відповідь >

Питання: Чи має право вдова, яка має двох дітей віком до 18 років , на податкову соціальну пільгу на дітей.
Відповідь >

Питання: Квитанції на оплату навчання студента - дитини оформлені на батька, але протягом року студент - дитина (заочна форма навчання) працював та отримував заробітну плату. Чи має право батько отримати податковий кредит за навчання дитини.
Відповідь >

Питання: Чи має право батько одержати податковий кредит на навчання дитини, якщо дитина-студент вчиться на заочній формі навчання та протягом року працював?
Відповідь >

Питання: Квартира отримана в спадщину від батька сином та його дружиною 16.03.2005 року в рівних частках. Який податок потрібно сплатити з цих доходів?
Відповідь >

Питання: Дитині в лютому виповнюється 23 роки, чи має право мати на податковий кредит
Відповідь >

Питання: Чи проводиться перерахунок податкового кредиту в зв’язку з навчанням дітей в учбових закладах, якщо особа не має особистого ідентифікаційного номеру, з релігійними переконаннями.
Відповідь >

Питання: Чи потрібно працівнику підприємства щорічно подавати заяву на застосування податкової соціальної пільги?
Відповідь >

Питання: Чи потрібно буде подавати декларацію про майновий стан та доходи пенсіонерам, які у 2005 році одержують натуральну сільгосппродукцію від сільгосппідприємств за здані ними в оренду земельні та майнові паї?
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються операції з продажу рухомого майна?
Відповідь >

Питання: Якщо приватний підприємець має основне місце роботи, отримує заробітну плату, чи має права він на застосування податкової соціальної пільги?
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються доходи фізичних осіб, одержаних у вигляді матеріальної допомоги?
Відповідь >

Питання: Чи потрібно буде подавати декларацію про майновий стан та доходи пенсіонерам, які у 2005 році одержують натуральну сільгосппродукцію від сільгосппідприємств за здані ними в оренду земельні та майнові паї?
Відповідь >

Питання: Яка сума доходу фізичної особи дає право на застосування податкової соціальної пільги в січні 2006 року.
Відповідь >

Питання: Чи оподатковується податком з доходів фізичних осіб вартість путівок на відпочинок, наданим за рахунок профспілки працівникам - членам профспілки та членам їх родин.
Відповідь >

Питання: Який розмір податкової соціальної пільги встановлено на 2006р.?
Відповідь >

Питання: Чи оподатковуються податком з доходів фізичних осіб надбавки до тарифних ставок і посадових окладів працівників, робота яких виконується вахтовим методом або постійно проводиться в дорозі, має роз'їзний (пересувний) характер?
Відповідь >

Питання: Чи можливо СПД – фізичній особі на єдиному податку здійснювати зовнішньоекономічну підприємницьку діяльність?
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються суми надбавок за вислугу років та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, нараховані педагогічним та науково-педагогічним працівникам за податкові періоди з січня 1997 року по вересень 2002 року, виплата яких провадилась у 2005 році.
Відповідь >

Питання: За яких підстав надається відпустка одинокій матері?
Відповідь >

Питання: Як здійснюється оподаткування виплат підприємством коштів не своїм працівникам?
Відповідь >

Питання: Обучаюсь в аспирантуре. Имею ли я право на налоговый кредит ?
Відповідь >

Питання: Інвалід Великої Вітчизняної війни 1 групи передає сину у спадщину квартиру. Який порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину квартири
Відповідь >

Питання: Адвокат працює на підприємстві згідно договорів трудового найму та одночасно здійснює незалежну професійну діяльність, запитує :
А) згідно яких нормативно-правових актів виникають обов‘язки щодо постановки на облік в податкових органах;
Б) чи можна застосовувати спрощену систему оподаткування при здійсненні адвокатської діяльності;
В) як необхідно вести облік доходів та витрат. Як визначається об‘єкт оподаткування;
Г) чи можна зменшити об‘єкт оподаткування на суму внесків до Пенсійного фонду України та фондів загальнообов‘язкового державного соціального страхування;
Д) хто виступає податковим агентом при виплаті мені доходів по договорам найму та цивільно-правового характеру (від адвокатської діяльності) на одному і тому ж підприємстві;
Є) які доходи повинен декларувати я сам як адвокат
Відповідь >

Питання: Чи мають право обидва батьки одночасно скористатися правом на податковий кредит на навчання дитини ( іншого члена сім’ї першого ступеню споріднення)?
Відповідь >

Питання: При ВУЗах існують підготовчи курси, навчання на яких дає право вступу до цих навчальних закладів без послідуючих вступних іспитів (такий абітурієнт “автоматтично” зараховується до ВУЗу на 1-й курс навчання) тобто, нібито, ці курси і подальше безпосередне навчання у цьому навчальному закладі є єдиним безперервним процесом (циклом навчання). Чи приймається до податкового кредиту оплата навчання на таких підготовчих курсах?
Відповідь >

Питання: У деяких ВУЗах ( навіть з навчанням на бюджетній основі) навчання на військовій кафедрі оплачується окремо від основного навчання. Чи можна включати такі суми до податкового кредиту?
Відповідь >

Питання: Чи має батько (мати) право на податковий кредит за навчання дитини, якщо їх дитина навчається у ВУЗі та паралельно працює і одержує заробітну плату?
Відповідь >

Питання: Договір на навчання з ВУЗом укладено з платником податку, і умови договору передбачають помісячну оплату навчання у сумі 459 грн. Платник податку з метою реалізації права на податковий кредит пред’являє податковому органу копію 10 квитанцій на оплату навчання за 2004 рік, з яких в 7-ми зазначено безпосередньо ПІБ платника податку, а в 4-х – ПІБ його дружини, яка до того ж носить інше прізвище. При цьому і платник податку і його дружина мали у 2004 році доходи у вигляді заробітної плати. Чи приймаються як підтвердні документи для платника податку, що подав декларацію з метою одержання відшкодування за податковим кредитом, ці 3 квитанції, де платником зазначена дружина?
Відповідь >

Питання: Якщо платник податку у 2003 році здійснив проплату наперед за кілька років навчання, то чи має він право на податковий кредит за 2004 та наступні роки?
Відповідь >

Питання: Яку кількість місяців навчання приймати до розрахунку податкового кредиту?
Відповідь >

Питання: Платник податку навчається сам та навчає дитину, або коли він навчає 2-х і більше своїх діте. Обмеження, встановлене п.п. 5.3.3. п.5.3 ст.5 Закону щодо неперевищення суми сплачених на навчання коштів понад 510 грн.( у 2004 році) стосується загальної суми, сплаченої платником податку за навчання всіх членів сім’ї першого ступеня споріднення, чи застосовується окремо до кожного з них?
Відповідь >

Питання: Договір на навчання укладено між ВУЗом та батьком студента, а квитанції на оплату оформлені на ім’я студента, який не має самостійних джерел доходу. Чи є у такому випадку у батька право на податковий кредит?
Відповідь >

Питання: Договір на навчання укладено між ВУЗом та студентом (дитиною), у документах (квитанціях) про оплату навчання зазначено ПІБ дитини-студента, а за податковим кредитом звертається платник податку – батько цього студента. Згідно з ф. 1ДФ такий студент не одержує доходів у вигляді заробітної плати, тобто не має права самостійно звернутися за податковим кредитом. Чи є у такому випадку у батька право на податковий кредит?
Відповідь >

Питання:

Згідно до ст. 22.5 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації злочинів чи правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 6.1.1 положень пункту 22.4 статті 22.

Оскільки на даний час зміни, які випливають із змісту Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” до відповідних законодавчих актів не внесено, просимо надати роз’яснення щодо застосування розміру неоподатковуваного мінімуму для норма адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації злочинів або правопорушень.


Відповідь >

Питання: Оподаткування підготовки чи перепідготовки найманої особи. Чи необхідно при нарахуванні податку із сум оплати за навчання враховувати розмір заробітної плати працівника?
Відповідь >

Питання: Оподаткування нерухомого майна
Відповідь >

Питання: Перерахунок податку з доходів фізичних осіб за місцем перебування філій
Відповідь >

Питання: Оподаткування безпроцентної зворотньої позички, яка надана підприємством своєму робітнику
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються доходи іноземних громадян що працюють на українських підприємствах?
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються доходи моряків?
Відповідь >

Питання: Підприємство уклало договір з іншим підприємством на перевезення працівників з роботи та на роботу. Чи буде вважатися таке перевезення додатковим благом працівників та чи підлягатиме вартість такого перевезення оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб?
Відповідь >

Питання: Чи повинно сплачувати податок на доходи фізичних осіб фермерське господарство?
Відповідь >

Питання: Вартість путівок на санаторне – курортне лікування, наданих суддям за рахунок державного бюджету, оподаткування виплат вихідної допомоги суддів у разі виходу у відставку та довічного грошового утримання працюючим суддям
Відповідь >

Питання: Утримання податку з доходів фізичних осіб з державної адресної допомоги, яка надається Виконавчим комітетом міськради
Відповідь >

Питання: Оподаткування податком з доходів фізичних осіб дохідів у вигляді роялті, отриманих суб”єктом підприємницької діяльності – платником єдиного податку
Відповідь >

Питання: Чи необхідно оподатковувати компенсацію при переведенні на роботу в іншу місцевість?
Відповідь >

Питання: Підприємство і його профспілкова організація надає матеріальну допомогу, своїм робітникам, їх сім’ям, членам профспілки та іншим громадянам. Як оподатковуються ці виплати?
Відповідь >

Питання: Оподаткування інвестиційного прибутку
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються доходи від передачі майна за довіреністю з правом продажу
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються виплати за договорами підряду
Відповідь >

Питання: Громадянин продав цілісний майновий комплекс – судноплавну компанію, яка належала йому на правах приватної власності. При продажу було сплачено державне мито. Чи необхідно при цьому сплатити податок на доходи з фізичних осіб
Відповідь >

Питання: Порядок оподаткування сум благодійної допомоги
Відповідь >

Питання: Як утримувати податок на доходи з найманих працівників, які працюють не за основним місцем роботи?
Відповідь >

Питання: Утримання прибуткового податку з пенсіонерів та інших пільгових категорій громадян, які здають в оренду майнові частки (паї)?
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються виграші отримані в ігорних закладах?
Відповідь >

Питання: Оподаткування доходів отриманих у вигляді заробітної плати учасниками бойових дій , інвалідами 3 групи та чорнобильцями.
Відповідь >

Питання: Порядок нарахування та сплати податку з доходів фізичних осіб при виплаті вихідної допомоги при звільненні працівника у зв‘язку із скороченням штату.
Відповідь >

Питання: Здаю у комісійний відділ речі. Прошу надати мені роз’яснення чи користуюся я , як інвалід І групи пільгою.
Відповідь >

Питання: Оподаткування щомісячної стипендії місцевого голови, які призначені обдарованим дітям
Відповідь >

Питання: Чи маю право на податкову соціальну пільгу, якщо працюю і заочно навчаюсь у вузі?
Відповідь >

Питання: У яких випадках оподатковується благодійна допомога?
Відповідь >

Питання: Коментар до наказу ДПА України від 30.08.2004 №500 “Про внесення змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку”
Відповідь >

Питання: Працівник підприємства є одночасно суб’єктом підприємницької діяльності.Чи має він право на податкову соціальну пільгу по заробітній платі за податковий період (місяць), в якому він не мав доходів від здійснення підприємницької діяльності?
Відповідь >

Питання: Я (фізична особа) укладаю ряд договорів з нотаріальним їх посвідченням: оренда майна, продаж об'єктів рухомого і нерухомого майна. У яких випадках приватний нотаріус буде мати статус податкового агента?
Відповідь >

Питання: Чи надаються пільги з оподаткування ветеранам війни, інвалідам та пенсіонерам під час виплати їм матеріальної допомоги за рахунок коштів профспілкової організації? Чи оподатковується вартість подарунків, призів та квітів, що отримуються переможцями офіційних спортивних змагань, конкурсів та оглядів за рахунок профспілкової організації агропромислового комплексу?
Відповідь >

Питання: Як оподатковуються виплачувані навчальним закладом стипендії та який порядок заповнення податкового розрахунку за ф.№1-ДФ стосовно таких виплат?
Відповідь >

Питання: Чи оподатковується вартість спеціального одягу, виданого працівникам?
Відповідь >

Питання: Якщо громадянин, який одержав протягом 2002 р. не за основним місцем роботи дохід у розмірі, що не перевищує 1095 грн., вирішує подати декларацію, чи повинен податковий орган провести перерахунок прибуткового податку за сукупним річним доходом у встановленому порядку i повернути йому зайво сплачений протягом звітного року прибутковий податок з громадян?
Відповідь >

Питання: ТОВ є сільськогосподарським підприємством і орендує земельні частки (паї). Пайовики - орендодавці земельних часток (паїв,) в основному не є працівниками нашого підприємства. Розкажіть про особливості оподатковування доходів, отриманих громадянами не за основним місцем роботи (пенсіонерами) при виплаті орендної плати.
Відповідь >


ДПА в Одеській області
65044, м. Одеса, вул. Семінарська 5
Тел.: 048-725-83-58; факс: 0482-34-68-46.
www.nalog.od.ua; ел. пошта: info@nalog.od.ua